سرکه سیب باعث کاهش وزن می شود

سرکه سیب (ACV) در دنیای پزشکی جایگزین برای پیشگیری و سرکه سیب انگبین درمان بیماری های بی شماری تبلیغ می شود. این ادعاها از نظر افراطی متفاوت هستند.

از افزایش کاهش وزن گرفته تا بهبود هضم و حتی کاهش خطر ابتلا به سرطان. این مقاله به بررسی علم مرتبط با شایع ترین ادعاهای سلامت مرتبط با ACV می پردازد.

اطلاعات تغذیه ای
ACV از تخمیر سیب با مخمر برای تولید الکل ایجاد می شود. سپس سرکه سفید طبیعی این سیب تحت یک مرحله تخمیر بیشتر قرار می گیرد تا الکل را به اسید استیک تبدیل کند که یکی از اجزای کلیدی سرکه است .

ACV عمدتاً آب است، زیرا حاوی مقدار کمی چربی، کربوهیدرات یا پروتئین در یک بخش معمولی است.

حاوی مقدار کمی پتاسیم است، اما یک قاشق غذاخوری فقط حدود 8 تا 11 میلی گرم پتاسیم را تامین می کند که 0.2 تا 0.3 درصد از نیاز روزانه یک بزرگسال است. ACV همچنین می تواند به طور طبیعی حاوی مقادیر کمی آنتی اکسیدان باشد .

سرکه معمولی حاوی حدود 4٪ اسید استیک است، سرکه سیب کاشان در حالی که ACV معمولا حاوی 5-6٪ اسید استیک است. بسیاری از مزایای سلامتی ادعا شده ACV مربوط به اسید استیک است.

ACV پرس سرد ارگانیک که از نظر ظاهری کدر است حاوی تکه‌های خرد شده سیب به نام «مست» است. در دمنوش ماده ای به نام “مادر” سرکه وجود دارد که ترکیبی از مخمر و باکتری است.

بنابراین این نوع SCV در دسته مواد غذایی تخمیری قرار می گیرد که حاوی پروبیوتیک ها (باکتری های مفید) است.

با این حال، مشخص نیست که آیا این واقعاً بر سلامت ما تأثیر می گذارد یا خیر، زیرا ممکن است باکتری ها از هضم جان سالم به در ببرند و زنده به روده بروند.

کاهش وزن
یکی از رایج ترین ادعاها در مورد ACV این است سرکه سیب که باعث کاهش وزن می شود.

مطالعات زیادی وجود ندارد که به طور خاص بر ACV و کاهش وزن تمرکز کنند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد سرکه به طور کلی ممکن است به کاهش وزن به دلیل تأثیر آن بر اشتها، عملکرد انسولین و متابولیسم کمک کند (5).

 

 • منابع:
  1. APPLE CIDER VINEGAR: A REVIEW OF THE EVIDENCE
 • تبلیغات: 
  1. چگونه با یک سنجاب در خانه زندگی کنیم؟!
  2. تشک خوابی که شما را به آینده می برد!
  3. با استفاده از ماکارونی درختانی پربارتر داشته باشید
  4. اربرد دوربین مدار بسته در اسلحه سازی